21. päivän aamuluukku: “Yassifying Torkkeli”

Torkkelin opiskelijat ja opettajat ovat kuin timantteja, joiden loiste valaisee Torkkelinmäen päivästä toiseen. Näin vuoden pimeimpänä päivänä, talvipäivänseisauksena, sekään ei kuitenkaan ihan riitä. Pimeyttä vastaan taistellaksemme me, Maija ja Heikki, päätimme yassifioida kaikki vapaaehtoiset koulumme opettajat! Mutta siis mikä yassifiointi??

Lyhyesti: yassifiointi on sosiaalisen median tunnettu huumori-ilmiö, joka tarkoittaa kuvan runsasta muokkausta erilaisia filttereitä hyödyntäen. Käytössä (ja tällä tarkoitamme varsin raskasta käyttöä) on esimerkiksi silmiä suurentava ja ihoa tasoittava efekti. Voit tutustua yassifointiin lisää esimerkiksi täällä [linkitys: https://twitter.com/yassifybot] ja täällä [linkitys: https://www.instagram.com/yassifyfinland].   

Nyt on lupa säteillä ✨✨✨✨ Vapise pimeys, täältä tulevat Suomen yasseimman lukion Torkkelin yasseimmat opettajat!!! 😛💦🔥💞💞

Maiyah the ultimate queen of YASS’N’SLAY ❤️‍🔥🔥😛💅🏼💅🏼💗❤️
Slaycci Slaynonen 💫🔥🥼💝💋💕 NYT & 4EVER 😍
👁👄👁 Anna Yasson-Yassman
✨🎀 Baddie Daddy Tomi 🎀✨
Liiza-Mariah the SPECIAL opettaja 💗❤️‍🔥❤️‍🔥✨🤩🤩😍
Martza 👄✍️ Original joulukalenteri boss bitch 🤶🏻💅🏼💅🏼😏💓
Miaaaaayaaasss 😼😛🔥❤️ (rauha hänen sielulleen </3)
Helca the QUEEN of ceramics ✨🪴🏛❤️‍🔥❤️‍🔥💚😎
SKYDE 🇸🇪🇸🇪 Magister Yasss ✨💛💙💋
Sari Yasstera ✨💝💫 Will serve….. some opintojen ohjaus
Tuttuuuhhh 𝓉𝑒𝓍𝓉𝒾𝓁𝑒 𝓆𝓊𝑒𝑒𝓃 👚👙🧣👛💍💗

Yohannah suomen kieli SLAYYY 😎💙🤍✨⚡️
Slay’o’kuvauksen ylipapitar Loveesa ❤️😘✨💣💋 Strike a pose 😉📸💫
Queen Hanzky 💕💕 henki & aine, vapaus & välttämättömyys, käsitteellinen & empiirinen, objektiivinen & subjektiivinen, yass & slay 💭🔥
Mattih ”Y+A+S^4=YASSSS” Zallinen ⚡️☄️❤️❤️😎☀️
Slayni 🎵🎶💕❤️ Musa baby #soitellaan
[Torkkelinkatu 6 💝💝💝 aka base camp of werk & slay 🔥💫

Stay shiny queens!!! 👑💅✨

💝: Maija & Heikki